SKU : SPKR28M3W8R
Skill Level : Component or Part
Buy 10, Get 5% Off!
Buy 100, Get 10% Off!
SPKR28M3W8R
  • WeightMajor
  • WeightMinor
We spent a lot of time searching for the best quality speaker for lightsaber builds. We think we found it! This 28mm speaker delivers 3 powerful watts of sound. Excellent for most lightsaber hilts. Combined with a well designed resonant chamber it delivers impressive volume.
Specifications:
  • 28mm Diameter
  • 8 Ohm
  • 3W output