MEAN WELL LRS-100N2-24 AC to DC Enclosed Single Output Power Supply 24VDC 4.2A
(0 review)
SKU : LRS-100N2-24
Skill Level : Assembled and Tested
ROHS Compliant
Buy 10, Get 5% Off!
Buy 100, Get 10% Off!
  • WeightMajor
  • WeightMinor
100W 24V 4.2A Enclosed Single Output High Peak Power Supply
Features:
  • Universal AC input - full range
  • Withstand 300 VAC surge input for 5 seconds
  • Up to 200% peak power capability